Projekt domova klidného stáří


Stáří je poslední část lidského života. Přichází s šedými vlasy, přibývajícími vráskami a bohužel v mnoha případech i s řadou onemocnění a omezení v péči o sebe sama. Jsme si plně vědomi, že v mnoha případech dochází ke stavu, kdy se rodina nedokáže sama o své milované příbuzné plně postarat a vyhledává odbornou péči. Je zcela pochopitelné, že v dnešní době člověku, který pravidelně dochází do zaměstnání, stará se o své děti a o domácnost, nemá pozbývající čas, který by věnoval péči o své rodiče či prarodiče. Nebo zkrátka nemá dostatek znalostí ve zdravotnickém oboru, které si vyžaduje péče o své příbuzné. Pokud Vám záleží na Vašich příbuzných a chcete jim dopřát tu nejlepší péči a pohodlí jste na správném místě.

V rámci projektu „Na cestě za klidným stářím“, bychom Vám rádi představili, co pro Vás připravujeme, a na co se můžete těšit.

Cílem našeho projektu je vybudovat zcela nový obytný komplex, který bude sloužit seniorům, aby zde mohli komfortně prožít klidné stáří. Domov, který bude nabízet pocit bezpečí a jistoty. Ideální volba pro ty, kteří žijí většinu života ve městě plném ruchu, a chtějí si na stáří dopřát více klidu. Našim cílem je zřídit dům na vesnici, v oblasti Praha – západ, tudíž naprosto skvělé místo pro ty, kteří chtějí prožít stáří v přírodě, klidu a pohodě. Přejeme si vytvořit místo, který pro Vaše milované bude novým domovem, kde se budou cítit dobře.

Individuální přístup a nadstandardní péče je samozřejmostí, kterou od nás můžete očekávat. K dispozici bude ochotný, laskavý a proškolený personál, podávající zdravotní a ošetřovatelskou péči 24 hodin denně. Personál bude dopomáhat při zvládání běžných úkolů se samoobsluhou a péčí o vlastní osobu, včetně osobní hygieny. Dále poskytujeme lékařskou péči, případně rehabilitace. Naši pracovníci se budou snažit maximálně vyjít vstříc všem Vašim požadavkům i požadavkům Vaší rodiny. Pro kontakt s vrstevníky, bude k dispozici společenská místnost, která bude určena pro sociální, společenské a zájmové aktivity. Bude zajištěno smysluplné a aktivní trávení volného času, jako jsou výlety po okolí, kulturní akce a programy, přednášky, vystoupení, promítání filmů a další aktivity na Vaše přání.

Můžete očekávat celoroční ubytování v nově vybudovaných jednolůžkových, dvoulůžkových i třílůžkových pokojích, které budou vybaveny polohovacími postelemi, pro Váš klidný a kvalitní spánek. Dále vestavěné skříně, noční stolky s vysouvací deskou a stůl se židlemi. Samozřejmostí jsou bezbariérové koupelny, které jsou plně přizpůsobeny Vašim potřebám. V každém pokoji je k dispozici signalizační i komunikační zařízení k přivolání personálu z jakékoliv části budovy. Pokoje jsou také vybaveny vlastním satelitním výstupem a připojením k internetu.

Naší inspirací je projekt „Senioři dětem – děti seniorům“. Rádi bychom se podíleli na spolupráci s mateřskými či základními školami, případně jinými dětskými skupinami. Našim cílem je vybudování zájmu u mladší generace ve prospěch seniorů, kteří mohou mladší generaci na oplátku obohatit o své zkušenosti, dovednosti či znalosti. Budeme organizovat setkání, na která si program vymýšlí děti či senioři, jde tedy pouze o jejich iniciativu se na tomto projektu podílet. Cílem u seniorů je nalezení nového smyslu života, setkávání s jinou generací, vytržení ze samotářského a stereotypního života a také zlepšování mentálních i fyzických dovedností. Ze zkušenosti víme, že jsou tato pravidelná setkávání, povídání, tvoření a hraní si s dětmi, přínosem pro seniory, ale i pro děti. Přináší radost ze shledávání, vzájemné blízkosti a prospěšnosti, proto je chceme plně podporovat.

Prospekt projektu lze stáhnout ZDE

Tato moderní sociální zařízení sociálních služeb odpovídá trendům bydlení seniorů. Respektuje legislativu o sociálních službách dle zákona č. 108/2006, Sb. a splňuje standardy kvality sociálních služeb.

Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square